Нові проекти старого цеху

 20 липня виведений з простою цех по переробці аміаку. Це було необхідно для забезпечення роботи хлорної групи цехів, при цьому ЦПА показав не просто готовність до стабільної роботи за основними напрямками, а й до впровадження перспективних нових проектів. Детальніше про це - в інтерв'ю з начальником ЦПА Тимуром Владиславовичем Левченко.

 Наш цех запустився паралельно з хлорним групою, оскільки забезпечує захоложеною водою виробництво рідкого хлору і соляної кислоти, а також цех соди каустичної. За фактом, пуск ЦПА пройшов в цілому задовільно: ми були готові до пускових робіт, все обладнання підтримували в справному стані з повним резервом. Що стосується колективу, то все люди оперативно включилися в зміни, зараз працюємо стабільно, нарікань немає.

Начальник ЦПА Тимур Владиславович Левченко.

 Яким ви бачите майбутнє цеху?

 Зараз на підприємстві розгорнута тема пошуку альтернативних продуктів, нових шляхів здешевлення собівартості поточної продукції. Не всі знають, але фактично в квітні-травні ми займалися разом з ремонтним управлінням і проектно-конструкторським відділом впровадженням дослідно-промислової установки з виробництва реактиву «амвода ЧДА». Установку ми вже випробували, отримали першу партію продукції, в липні частина напрацьованої амвода вже успішно знайшла збут. Це продукт з хорошою додатковою вартістю, крім нас, в Україні, на даний момент, ніхто не робить. Свого часу випускали амвода ЧДА в Черкасах, але зараз виробництво там призупинено. Це поки пробна партія, зараз ми опрацьовуємо всі зауваження, що виникли під час роботи установки, щоб вийти на планову навантаження по випуску амвода ЧДА близько 50 тонн на місяць.

Крім основних напрямків: слив, налив, приготування аміачної води, ми ще опрацьовуємо варіанти виробництва своїх продуктів з привізного аміаку, - все для цього є: ідеї, бажання працювати, впевненість, що все у нас вийде.

 Уточніть, будь ласка, що представляє собою реактив «амвода ЧДА» (чиста для аналізів). Це якийсь новий вид добрив?

 Ні. Продукт «амвода ЧДА» дорогою, щоб його використовувати в якості добрив. Аміачну воду ЧДА застосовують для потреб атомної енергетики, у фармакологічній та косметологічної галузі. В її виробництві задіяна наша установка плюс хімводоочищення цеху карбаміду-2, яка дає нам обезсолену воду.

 За проведеним капітального ремонту цехів азотної групи у нас є інформація, а що було зроблено в цей час на ЦПА?

 В основному нинішній капремонт і був націлений на цехи №1-Б, карбаміду-1 і карбаміду-2. Але, тим не менш, в цей період в ЦПА нам вдалося фактично зібрати нову дослідну установку, а це немало: обв'язка ємностей з насосним обладнанням, установка приладів КВП. Так, як ще в зимовий період ми зробили основну частину робіт, що дозволяє стабільно працювати влітку. Крім того, будівельники почали роботи по установці фундаментів для розширення складу аміачної води. Є надія, що проект буде продовжений, оскільки він залишається досить актуальним для нас: розширення складу дозволить напрацьовувати великі обсяги продукції, а відповідно, бути більш гнучкими під час великих відвантажень, так як сезон внесення добрив буває дуже коротким і потрібно відвантажити максимальну кількість амвода за короткий строк.

 Ви - молодий політик, - депутат міськради - це хороша платформа в плані напрацювання досвіду. Ви маєте самостійну незалежну думку з багатьох питань. Якою ви бачите перспективу розвитку хімічної галузі?

 На даний момент хімічна галузь України перебуває в дуже складній ситуації. Явно простежується відсутність серйозної державної програми по взаємозв'язку аграрного сектора з хімічною промисловістю. У нас навіть немає міністерства промислової політики, яке займалося б відстеженням тих чи інших тенденцій на ринку, відстоюванням інтересів внутрішніх виробників.

 Питання регулювання внутрішнього ринку не втрачає гостроти. Державі необхідно захищати свого виробника, давати можливість конкурувати вітчизняним товарам з імпортними добривами шляхом введення мит.

 Я вважаю недозволеною розкішшю зупиняти власні виробництва на догоду якимось сумнівним ідеям. Я більше ніж упевнений, що за зупинкою хімічних виробництв в Україні варто недалекоглядна політика, оскільки, коли буде зупинено останній українське хімічне підприємство, ціни на ці імпортні добрива миттєво злетять, і тут уже, хочемо ми цього чи ні, доведеться купувати товар за запропонованою високою ціні. Незрозуміло, чому до цього в державі належать без потрібної уваги і розуміння.

 Треба віддати належне і такому фактору: хімічна промисловість - це кузня високопрофесійних кадрів. Рівень підготовки наших робітників, фахівців, керівників, з мого досвіду, на порядок вище, ніж в інших галузях. Просто в хімічній промисловості інші вимоги, особлива специфіка роботи - більше доводиться думати головою, ніж працювати руками. Так було, так і буде. Шкода втрачати високий кадровий потенціал на догоду якимось політичним перипетій. У складні часи виживає найсильніший, і дуже хотілося б сподіватися, що ми і будемо сильними, зуміємо все подолати.