Ділянка фасування карбаміду: транспортерна галерея змонтована

Початок монтажу транспортерної галереї на реконструйованому ділянці з фасування та відвантаження карбаміду

Одним з важливих об'єктів будівництва, яке на «ДНІПРОАЗОТі» було розпочато в минулому році, є реконструкція корпусу 1406 під ділянку з фасування та відвантаження карбаміду.

Реалізація цього проекту дозволить нам здійснювати поставки мінеральних добрив в зручній для споживачів тарі: не тільки в мішках вагою 50 кг, але і в «біг-бегах» місткістю до тонни. Карбамід (який боїться вологи) в такій фасовці без проблем можна зберігати під відкритим небом навіть взимку або в дощову пору року.

В результаті реконструкції корпусу 1406 тут буде побудована установка по фасуванню карбаміду продуктивністю 50 тонн на годину, з подачею сипучих мінеральних добрив з цеху карбаміду №2. Передбачено відвантаження фасованих добрив як автомобільним транспортом, так і залізницею.

У минулому році на цьому об'єкті було виконано великий обсяг робіт, пов'язаних з облаштуванням зовнішніх і внутрішніх мереж (теплопостачання, водопостачання, каналізація); було підведено електрику, проводилися роботи з електроосвітлення виробничої і побутової частин корпусу; велися ремонти виробничих і побутових приміщень. У процесі реконструкції корпусу 1406 тісно задіяні багато підрозділів: відділ будівництва та ремонтів, проектно-конструкторський відділ і практично всі ремонтні служби підприємства.

Треба ще зробити чимало, перш ніж ділянка фасування карбаміду стане до ладу діючих. Але зовсім недавно тут був зроблений великий крок на шляху до цього.

Найбільш технічно складним етапом всіх робіт вважався монтаж транспортерної галереї, яка повинна поєднувати ділянку складу цеху карбаміду №2 зі споруджуваною ділянкою з фасування добрив. Загальна довжина галереї – близько 60 м, споруда повинна бути розташована на великій висоті. Для того, щоб її змонтувати, необхідно було попередньо виготовити дві опори (кожна – довжиною 24-25 м) і дві прогонові ферми. Роботу з виготовлення та збирання конструкцій виконували фахівці ремуправління на базі РУ.

Завдяки злагодженості і чіткої координації дій всіх учасників «спецоперації», найбільш складний і трудомісткий процес – монтаж транспортерної галереї – був проведений успішно.