Розарій - в надії на кращі весни
Нинішнього літа самий мальовничий куточок Соцміста - розарій - був закритий для відвідувачів: у зв'язку з вимушеною зупинкою підприємства необхідно було звести до мінімуму всі витрати, що безпосередньо позначилося на соціально-культурної базі АТ «ДНІПРОАЗОТ». На час вимушеного простою в розарії залишилося три змінних працівника зеленого господарства і майстер Ніна Миколаївна Дробецька. Ось вони опікуються квітником, що розкинувся на площі в 3,5 га.


- На моїй пам'яті такого літа ще не траплялося, - розповідає Ніна Миколаївна Дробецька, - розарій закритий для відвідувачів, і робочих рук не вистачає, щоб поодинці встигнути переробити всю ту щоденну роботу, з якої раніше справлялася ціла бригада. Рослини вимагають щоденного догляду - це і полив, і прополка, і підгодівля, і нескінченна боротьба з бур'янами. Необхідно також займатися стрижкою кущів, видаленням відцвілих бутонів, заготівлею дозрілих насіння, боротьбою зі шкідниками. Словом, в цьому році, благодатний літній період у нас був досить таки складним.

- Як реагували відвідувачі на закритий розарій?
- Всі дуже засмучувалися, коли бачили закриті ворота і табличку «Розарій не працює». До нас адже кожен день, починаючи з ранньої весни і до пізньої осені приходять відвідувачі. Завжди було багато дітвори, шкільних екскурсій, закоханих парочок, приходили літні люди - посидіти в тиші, послухати спів птахів, насолодитися красою, ароматами. Практично кожні вихідні приїжджали молодята фотографуватися ... Тут весь час були відвідувачі. На жаль, поки ми нічим не можемо їх порадувати. Шкода, звичайно, - де ще на Соцмісті знайдеш місце, яке могло б позмагатися з нашим розарієм!
- Почався осінній сезон робіт, що належить зробити в цей час?
- Початок вже покладено, територія очищена від карантинних трав. Але тут ще багато чого і полоти, і обрізати належить. Потрібно як слід підготуватися до наступного весняно-літнього сезону. Для цього потрібно зібрати і заготовити насіння всіх кольорів, наявних в розарії, викопати бульби цибулинних рослин, підготувати до зимівлі багаторічники, утеплити теплолюбні чагарники. Потрібно подбати про троянди - провести знезараження, видалення листя, підгортання, обрізку пагонів і укриття на зиму.
Попереду нас чекає ще час цвітіння осінніх квітів - в розарії було висаджено багато айстр різних сортів, є кущики хризантем і «морозко». А ось коли вже все відцвіте, потрібно буде провести «генеральне прибирання» ділянки. І, звичайно ж, подбати про новий період зростання і цвітіння - виростити розсаду. Ми, все-таки сподіваємося на краще, на те, що завод зможе запрацювати на повну силу.
Все, що десятиліттями створювалося навколо «ДНІПРОАЗОТ», стараннями багатьох поколінь азотчиків, все, що було налагоджено і приносило людям радість - не може піти у прірву ось так ...
Дуже хочеться, щоб розарій знову працював, адже це не просто квітник. Розарій був закладений в 1975 році - до 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній (Другої світової) війни. Це вічно жива пам'ять про героїчних захисників країни, і більше сорока років щовесни розквітає для них цей «пам'ятник».