Мітинг на честь 73-й річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників

24 жовтня нинішнього року відбувся мітинг присвячений 73-річниці визволення Дніпродзержинська від німецько-фашистських окупантів. Щорічно азотники, ветерани та гості підприємства зустрічаються в ці осінні дні, для того щоб вшанувати пам'ять загиблих героїв-визволителів і віддати данину поваги живим учасникам тих незабутніх подій.

В черговий раз на площі біля меморіалу азотникам, полеглим в роки Другої світової війни, зібралися керівники ПАТ «ДНІПРОАЗОТ» і Південного району, представники профспілкового комітету і трудового колективу підприємства, ветерани, учні шкіл Соцміста. Піснею «Хай живе Україна» відкриває мітинг хор ветеранів підприємства «Журавушка».

На мітингу, присвяченому Дню визволення міста від німецьких окупантів, побували також почесні гості: народний депутат України О.І.Дубінін, Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, глава адміністрації Південного району С.С.Колісниченко, голова Південного районного Ради ветеранів війни і праці В.П.Чабан.

Перше слово узяв Голова Правління ПАТ «ДНІПРОАЗОТ» – депутат міської ради Сергій Леонідович Сідоров, який сердечно подякував ветеранам Другої світової війни за перемогу над жорстоким ворогом і героїчну працю в післявоєнний період:

– Дорогою ціною дісталося звільнення Дніпродзержинська, проте, це був черговий важливий і рішучий крок до Великої Перемоги, закінчення Другої світової війни. У цей день ми сердечно дякуємо ветеранам – фронтовикам і працівникам тилу. Говоримо їм спасибі за подвиг. А пам'ять про їхню мужність і героїзм ми будемо зберігати вічно. Вона нам необхідна для наступних поколінь, для того, щоб люди цінували мир, не забували про те, якою ціною він дістається.

Привітавши ветеранів зі святом, Сергій Леонідович побажав їм мирного неба, міцного здоров'я, тепла в сім'ях, дитячих будинках, а найголовніше – тепла в їхніх серцях і душах.

Потім виступив народний депутат України Олександр Іванович Дубінін:

– Відмінною рисою української нації є дбайливе ставлення до своєї історії. Адже у народу, який не знає своєї історії, не має майбутнього. 73 роки тому наші діди і прадіди звільняли Дніпродзержинськ. Перемога над ворогом і звільнення від окупації стали найдорожчими подіями в житті кількох поколінь кам'янчан.

Ця добра пам'ять в їх серцях обов'язково дасть паростки нового життя. Ми віримо, що Україна буде сильною, незалежною державою. Вона і спочатку була сильна – завдяки козацтву українська нація спочатку прославила себе, а потім побудувала власну країну і державу.

Завдання нинішнього покоління – вчитися на уроках історії. Поважати людей, які створювали її своїми справами. І пам'ятати про цих людей не тільки у свята – уряду і державі потрібно зробити все, щоб у наших ветеранів було гідна старість. Щоб як багато років тому вони могли не тільки нормально жити самі, але і побалувати своїх дітей і онуків.

Про подяки молоді до покоління ветеранів, продовження традицій, закладених старшими, говорила у своєму виступі заступник міського голови, голова адміністрації Південного району С.С.Колісніченко. Подякувавши ветеранів за ратний і трудовий подвиг, Світлана Сергіївна передала учасникам мітингу привітання міського голови С.Л.Білоусова і, зокрема, сказала:

– Ми, молодь, завжди будемо пам'ятати подвиг наших батьків і дідів – наших визволителів, ціною крові і власного життя в боях добули для нас свободу. Дорогі ветерани, бажаю вам здоров'я, добра, благополуччя і всім нам - миру. Зі святом!

В знак пам'яті, глибокої поваги і вдячності полеглим воїнам-визволителям оголошується хвилина мовчання. Відраховуючи скорботні хвилини, звучить метроном... Потім на честь азотників, полеглих в боях за свободу і незалежність Батьківщини, гуркочуть залпи рушничного салюту.

Як і щороку, за доброю традицією, підніжжя обеліска покладаються живі квіти. Їх покладають почесні гості, керівники підприємства і профспілкового комітету, букети квітів несуть до пам'ятника ветерани «ДНІПРОАЗОТ», працівники підприємства, школярі...

73 довгих роки відділяє нас від того неймовірно важкого, але повного відваги і патріотизму часу. Вже давно загоїлися рани, нанесені фашистами місту. Мудрі кажуть – час лікує. Це у великій мірі справедливо. І все ж... Щороку, відзначаючи свята, пов'язані з війною, кожен раз, з болем згадуючи, якою ціною нам дісталася свобода, ми знову і знову стверджуємо: «На світі немає нічого важливішого і дорожче світу».