Весна – зростає попит на мінеральні добрива

Забезпечення вітчизняного агропромислового комплексу якісними добривами є пріоритетним напрямком для нашого підприємства. Підтвердженням тому служать цифри, що говорять про обсяги реалізації карбаміду і аміачної води на внутрішньому ринку.
На ПАТ «ДНІПРОАЗОТ» у лютому по Україні було відвантажено 32 504 тонни карбаміду, 1489,5 тонни аміачної води (25% співвідношенні), 4 279 тонн аміаку. Для порівняння: ми виробляємо близько 60-65 тисяч тонн карбаміду на місяць, товарного аміаку – близько 6-6,5 тисяч тонн, з них у лютому на внутрішній ринок надійшла більша частина нашої продукції.
А з настанням сезону весняно-польових робіт споживчий попит на мінеральні добрива зріс ще більше. Також користується підвищеним попитом і аміачна вода, яку фермери використовують в якості рідкого добрива – тільки за дві декади березня амводи реалізовано вже 1400 тонн. І якщо на початку року мінеральні добрива відвантажували переважно вагонами і відправляли споживачам по залізниці, то з початку березня істотно активізувався процес відвантаження “самовивозом” – аграрії купують добрива у нас «за місцем» і поспішають забрати їх автотранспортом. В окремі дні біля прохідної «ДНІПРОАЗОТу» можна спостерігати колону вантажівок, які очікують своєї черги стати під завантаження.
У березні спеціально для зручності трудівників агропромислового комплексу на «ДНІПРОАЗОТі» організована робота по відвантаженню добрив навіть у вихідні дні – суботу та неділю. Така ініціатива дуже доречна, адже навесні для аграріїв кожен день дорогий, а тут ще й погода постійно вносить свої поправки!
Високий темп робіт зберігається зараз на ділянці з виробництва та фасування миючих засобів і фасуванню мінеральних добрив (корпус 1400 управління по виробництву товарів народного споживання). Трудівники цієї ділянки виробляють фасування карбаміду в мішки по 50 кг, є і більш дрібна фасовка добрив – по 1 кг, така форма особливо зручна для садівників-любителів.
Якщо простежити за динамікою відвантажень, можна побачити, що у порівнянні з початком року обсяги реалізації карбаміду “самовивозом” значно зросли. Для порівняння: у січні було відвантажено 1023,8 тонн карбаміду, фасованого по 50 кг; у лютому ця цифра становила 1921,1 тонну, а за 25 днів березня відвантаження “самовивозом” становить 1419,1 тонн.
Карбамід недарма користується незмінним попитом у наших аграріїв, адже він має найбільшу серед всіх видів добрив вміст азоту – 46%. Крім того, на відміну від інших, сечовина швидко засвоюється за позакореневого підживлення (обприскування по листу), причому навіть 1% розчин (100 г на 10 л води) не обпікає листя. Це властивість особливо важлива для тих, хто займається квітникарством, розведенням кімнатних рослин.
Наше підприємство здатне задовольнити будь-які запити споживачів мінеральних добрив – як великих аграрних фермерств, так і садівників-любителів.
